Pembe Kuvars Taşı Nedir?

Pembe Kuvars Taşı Nedir?

Gül kuvars veya aşk taşı olarak da bilinen pembe kuvars; kalbi sakinleştiren, bulunduğu ortama sevgi, mutluluk ve huzur yayan özel bir taştır.

Pembe Kuvarsın Anlamı Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Soluk pembe rengiyle geçmişten günümüze romantizmin,sevginin, aşkın simgesi olan kristal, antik çağlardan günümüze takı ve süslemelerde yoğun olarak kullanılmıştır.

Pembe Kuvars Taşı Nerelerde Bulunur?

Pembe kuvars, kuvars ailesinin üyelerinden biridir ve en çok Hindistan, Japonya, Güney Afrika bölgelerinden bulunur.

Pembe Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir?

Pembe kuvars taşı, güçlü enerjisiyle aşk ve sevgiyi temsil ederek yayar. Affetme, romantizm, aşk ve öz sevgi konularında güçlü titreşimler yaparak yayar.

1)Kristali taşıyan kişiyi duygusal anlamda geliştirir, travma veya negatif düşüncelerin oluşturmuş olduğu duygusal duvarları yıkmaya yardımcı olur.

2)Yaydığı titreşimlerle olumsuz düşünceleri kafadan temizler, sevgi ve aşk için kafada yer açar.

3)Yalnızca başkalarını değil kendinizi de sevmenize yardımcı olur.

4)Yalnızca başkalarını değil kendinizi de affetmenizi sağlar.

Pembe Kuvarsın Vücuda ve Cilde Etkisi Nedir?

Fiziksel biçimde baktığımızda, eğer evinizde pembe kuvars bulundurursanız , ortamın stres seviyesini bitirmeye ve dengeyi sağlamaya yardımcı olur. Antik Mısır medeniyetinde pembe kuvars kristalinin yaşlanmayı en aza indiğine inanılırdı. Bu inanç günümüzde de devam etmektedir. Cilt bakımınızda kullandığınız veya masaj aleti yerine kullanacağınız pembe kuvars taşı; cildinizi temizlemeye, ışıltı vermeye ve genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Pembe Kuvars Taşı Nasıl Temizlenir?

Kristallerin kullanılmadan önce düzenli şekillerle temizlemelisiniz. Böylece taşın enerjisini temizleyebilirsiniz. Pembe kuvars taşını temizlemek için iki yöntem vardır:

1) Kristalinizi toprağa gömüp bir gece boyunca bekleterek arındırabilirsiniz.

2) Kristalinizi bir tütsü yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Pembe Kuvars Taşı Kişinin kendisine Özgü Müdür?

Kristalleriniz kendinize aittir, sizin enerjinizle bir olur. Bu yüzden kristallerinizi başkalarının kullanmasını izin vermeyin. Pembe kuvars taşına başka biri dokunduğunda veya taktığında ardından muhakkak temizlenmelidir.