Gua Sha Masaj Aleti Nedir? Ne İşe Yarar?

 

 

GUA SHA NEDİR?

Gua Sha, Antik Çin’de bir güzellik yöntemi olarak kullanılıyor. Gua Sha, kan dolaşımı ve  enerji geliştirme için kullanılıyordu. Sadece yüzde değil, tüm vücutta kullanılan bu yöntem, tarihte cildi kızartana kadar uygulanıyordu.. Neyse ki Gua Sha’nın güncel uygulama şekli çok daha narindir! Vücuda faydalı kristallerden üretilen Gua Sha, daha küçük bir form ile yüze masaj şeklinde uygulanıyor. Bu teknikle; kan dolaşımı, lenf drenajını ve cilt elastikiyetini düzenler. Gua Sha kas gerginliklerini ve kırışıklıklardan kaynaklanan sarkmalar gibi sorunları azaltıyor. 

 

GUA SHA GERÇEKTEN İŞE YARIYOR MU?

Tıpkı tüm güzellik trend ürünleri gibi, Gua Sha tekniğininde de bir şüphe payı var. Gua Sha üzerinde yapılan denemelere göre vücuttaki kan dolaşımı %400 oranda artırdığına inanılıyor.

 

GUA SHA TEKNİĞİ NASIL UYGULANIYOR?

Güzellik uzmanları, şart olmasa da Gua Sha’yı vücudunuza uygulamadan önce bir vücut yağı kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyorlar. 45 derece bir açıyla tutarak aşağıdan yukarı vücudunuza uyguladığınız Gua Sha’yı vücudunuzun ortasından başlayarak deneyin. Maksimum sonuçlara ulaşabilmek için bu tekniği her gün 3 dakika uygulayabilirsiniz. Kristal roller'ların aksine Gua Sha taşının sıcak olması gerekiyor. Eğer soğuk olursa, istenilenin tam tersi olarak kan damarlarını daraltabiliyor. Bu yüzden Gua Sha’yı buzdolabında saklamaktan kaçının.

 

CİLT BAKIMINDA PEMBE KUVARS GUA SHA’NIN ETKİSİ

1)Kırışıklık ve ifade çizgilerini en aza indirir.

2)Cilt elastikiyetini arttırır.

3)Ciltte kan dolaşımını dengeler.

4)Cildi aydınlatır ve ton farklılıklarını eşitler.

5)Göz altı şişkinlikleri ve renk değişimlerini dengeler.

6)Yatıştırıcı etki sağlar.

7)Kolajen üretim noktalarını tetikler.