Burçlara Özel Doğal Taşlar ve Özellikleri Nelerdir?

 

Halihazırda günümüz popüler kültür öğelerinde kabul edilen onlarca burç var, her insanın da sahip olduğu burcun özelliklerini davranışlarında taşıdığına inanılmaktadır. Her burca özel olarak, o burcun özelliklerini de içinde bulunduran ve o burca iyi geldiği düşünülen çeşitli doğal taşlar da vardır. Bu taşlar aslında meraklılarının bildiği faydalı doğal taşlar. Taşları edinirken daha etkili olmalarını sağlamak için burç faktörünü de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu taşlara erişmek artık internet sayesinde çok kolay. İşte her burca özel birbirinden faydalı doğal taşlar ve taşların özellikleri:

Koç Burcu

Hareketli ve enerjik özellikleri ile ortaya çıkan koç burcunun en önemli doğal taşı yakuttur. Yakut, yaşam enerjisi taşı olarak da bilinir. Bu doğal taş yaşamsal enerjinin artmasına vesile olarak mutluluk hissinizi zirveye taşıyabiliyor. Yakutun yanı sıra ametist ve akik taşları da koç burcunun şifalı taşları olarak bilinmektedir. Akik taşının metabolizmayı hızlandırarak sindirime yardımcı olduğuna inanılırken ametist taşının da bağışıklık sistemini güçlendirerek bedene ve ruha huzur sunduğuna inanılır.

İkizler Burcu

Eğlenceli ve değişen tavırları ile bilinen İkizler burcunun özel taşlarını ise akik ve yeşim oluşturmaktadır. Akik taşı zihin ve vücut dengesini eşit derecede koruyan, güç geliştirmesine yardımcı olan, yeşim taşı da moral bozukluğunu, depresyonu ve sıkıntılı durumları engelleyerek İkizlerin enerji kazanmasını sağladığına inanılıyor. 

Boğa Burcu

Keyfini ve rahatını önemseyen özellikleri ile öne çıkan boğa burcunun özel taşları arasında zümrüt ve turkuaz da yer alıyor. Zümrüt taşının boğa burçlarına sakinlik ve huzur vererek dengenin korunmasını sağladığına inanılmaktadır. Ayrıca, bu özel taş, arkadaşlık bağlarını ve romantik ilişkileri geliştirmede de büyük bir etkene sahiptir. Turkuaz taşı ise, beden gücünü, enerjisini artırarak bireye bir dinçlik hissiyatı verebildiğine inanılıyor.

Yengeç Burcu

Duygusallıkları ile bilinen yengeç burçlarının da şifalı taşları vardır. Bu taşlar arasında kaplan gözü, ay taşı ve inci bulunmakta. Kaplan gözü taşının, bireylerin olaylarla ve diğer insanlarla olan uyumlarını artırıyor bereket de veriyor. Ay taşı ise huzursuzluk hissiyatını azaltabiliyor. Bu şifalı taşların yanında, incinin de yengeç burçlarının sezgilerini güçlendirerek sosyal hayatlarında başarılı olmalarını sağlayabildiği düşünülmektedir.

Aslan Burcu

Lider olması ile bilinen aslan burçlarının, doğal taşlarını peridot ve krizolit oluşturmaktadır. Peridot taşı yatıştırıcının en bilinen etkisi ise bireylerin sakinleşmesine yardımcı olması. Krizolit taşının da aslanların pozitif enerji yaymalarına yardımcı olduğu düşünülmektedir. Her iki taş da beden ve zihin uyumunun kurulmasında çok önemli işleve sahip olduğuna inanılıyor.

Başak Burcu

Planlı ve düzenli takıtıları ile tanınan başak burçlarının doğal taşları ise ametist ve yeşim oluşturmaktadır. Ametist taşı, kişilerde stresi yok etmesi ile olumlu enerjilerin kişilerle buluşmasını sağlayacağına inanılmaktadır. Yeşim taşı da iyileştirmesiyle toksinlerin ve diğer zehirli maddelerin bedenden atılmasında iyi işlev görülebileceğine inanılıyor.

Terazi Burcu

Çekicilik ve denge özelliklerini koruyan terazi burcunu en iyi taşıyan taşlar ise şifalı taşlar pembe kuvars ve mercan oluşturmaktadır. Aşk taşı olarak da bilinmekte olan pembe kuvars taşı, bireylere huzur vererek onları hiç koşulsuz sevgi ve sıcaklık ile buluşturabilleceğine inanılmaktadır. Mercan taşının ise terazi burçlarına çok miktarda enerji sağlayıp her işlerini rahat bir yolla bitirmelerine yardımcı olabileceğine inanılıyor.

Akrep Burcu

?Tutkuları ve iddialı yapıları ile bilinen akrep burçlarına en uyumlu doğal taşları obsidyen ve lal taşı oluşturmaktadır. Obsidyen taşı, onlara hem fiziksel güç veriyor hem de kaygılarının azalmasını sağlamaya çalışıtığına inanılıyor. Lal taşı ise hastalıklardan koruduğu gibi onların hayal güçlerinin gelişmesine de katkı sunulabileceğine inanılıyor.

Yay Burcu

Gezmekten oldukça zevk alabilen özgür yapıya sahip yay burçlarının doğal taşları da sodalit ve topaz bulunmaktadır. Mantık taşı olarak da bilinen sodalit taşı, onların mantıklarının ve sezgilerinin birleştirerek sakinleşmelerine yardımcı olabileceğine inanılıyor. Topaz taşı ise negatif enerjileri yaylardan uzak tutabileceğine inanıyor.

Oğlak Burcu

Ayrıntılara büyük derecede önem veren ve çok iyi derecede çalışkanlıkları ile bilinen oğlak burçlarına en iyi uyacak doğal taşlar ise kehribar ve yakuttur. Kehribar taşının stresi düşürüp fiziksel ve ruhsal ağrılara iyi gelebileceğine, yakut taşının da onlara şans getirebileceğine inanılmaktadır.

Kova Burcu

Yaratıcılıkları, yenilikçi olmaları ve gep geniş, renkli hayal güçleri ile bilinen kova burçlarının doğal taşlarını akuamarin ve mavi safir oluşturuyor. Akuamarin taşı kişinin hafızasını güçlendirebilceğine, mavi safir taşı da korku, nefret ve intikam gibi duyguları azaltarak sevginin, umudun ve dostluğun artırılmasını sağlayabileceğine inanıyor.

Balık Burcu

Sabırlı ve duyarlı balık burçlarına en uyumlu doğal taşlar arasında opal ve mercan bulunmaktadır. Opal taşının bedensel ve zihinsel dengeyi sağlayacağını balıkların stresini azaltacağını; mercan taşının da onların cazibesini arttıracağı düşünülüyor.

Siz de doğal taş satın alırken bu özellikleri göz önünde bulundurarak en etkili seçimi yapabilir ve taşlardan aldığınız etkiyi maksimize edebilirsiniz.