Ahşap Sandalyenin Tarihsel Gelişimi

Ahşap kullanımını günümüzde ahşap sandalye üretimi,  iç mimariye, cephe kaplamaya ,kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ahşap sandalye üretiminde  maliyetleri, kolay şekillendirilebilmesi ve girdiği her ortama sıcak bir atmosfer katması ile uzun yıllardır vazgeçilemeyen üretim ürünlerinden birisidir. Ahşap ile üretilen sandalye oldukça fazla el işçiliği görmektedir. Ahşabı şekillendirmek  işleyip doğru aşamalardan geçirmek ustalık ve tecrübe ister.  Ahşaptan sandalye üretiminin tarihine bakacak olursak milattan önce 3000 yıllarına dayanır. O zamanlarda üretilen sandalyeler kütüğün çok basit işlenmesiyle oluşturulan modellerdir. Günümüzde kullanılan ahşap teknolojileri ile tasarımsal olarak ince işçilikli modeller görmekteyiz. Ülkemizde ahşap sandalye modelleri arasında en popüler ürünlerden ahşap sandalyedir.

Ahşap sandalye Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Ahşap sandalye  üretimi ve işlemesi günümüzde birsürü  firma tarafından yapılıyor.  Bu ürünler  zaman geçse bile uzun süre kullanabilirsiniz. Bunun nedenleri;
1) Üretim ham maddesi kaliteli ve iyi malzemelerden kullanılması. 
2) Ustaların yeterli deneyiminin olması.
3) Doğru ham madde kullanımı.
4) Montajındaki malzemelerin dayanıklı olması ve doğru yapılması.
Ahşap sandalyeler metal,ahşap, cam,ahşap, ahşap karışımları ile üretime uygundur. Mutfaklar için modern tasarımlar tercih edilir. Ürünlerin uzun süre dayanıklı  olmasının birkaç sebebi bunlardır.  Beğendiniz tasarımı ve zevkle alacağınız ahşap sandalyenin  uzun yıllar kullanmak istiyorsanız üretici firmanın kaç senelik tecrübesi olduğu, hangi ahşap ham maddeleri kullandığı kaç yıllık garantisi olduğu  gibi detaylara dikkat etmelisiniz.